Terminy 2019

W tej chwili nie ma już możliwości rejestracji. Nadal jesteś zainteresowany? Prosimy o dokonanie rezerwacji, chętnie umieścimy Państwa na liście oczekujących.
 
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz         06 – 22 grudnia 2019

Również i w tym roku chcielibyśmy zrealizować świąteczne przesłanie: Jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Ta myśl będzie towarzyszyć projektowi 17 Dni ! 17 Potraw podczas Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz.

Reguły są proste: Od 06 do 22 grudnia, każdego dnia inny zespół kucharski ugotuje o godz. 17.00 jedną potrawę regionalną, z kraju lub zagranicy, której odwiedzający Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogli skosztować w zamian za datek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane organizacjom charytatywnym i wspierającym wspólnotę w Europa-Mieście.

Chcielibyście wesprzeć akcję „czynami, a nie pustymi słowami“? To stwórzcie zespół kucharski np. razem z rodziną, przyjaciółmi, krewnymi, znajomymi, kolegami z pracy lub stowarzyszenia.

Zmotywujcie wszystkich znajomych do przyjścia na Dolny Rynek do naszego stoiska i zachęćcie swoim kulinarnym dziełem do ofiarowania hojnych datków podczas Jarmarku. Wy decydujecie, kto ma otrzymać pieniądze.

A oto szczegółowy przebieg akcji:

 1. Tworzycie zespół kucharski, nadajecie mu nazwę i wyznaczacie lidera (osobę kontaktową).
 2. Decydujecie się na jedno danie i zapisujecie Wasz zespół na listę www.17dni.europamiastot.org w terminie 06 do 22 grudnia 2019.
 3. Kupujecie składniki na ok. 30 do 50 porcji.
 4. W dniu Waszego występu przyniesiecie przygotowane składniki do „chatki 17-Dni“ na Dolnym Rynku.
 5. Chatka kucharska na Rynku stoi przez cały dzień do Waszej dyspozycji.
 6. O godz. 17.00 gotowe danie będzie serwowane przez Wasz zespół podczas Jarmarku w zamian za datek.

Ważne informacje:

 • Naczynia i sztućce są dostępne. Niezbędne do sporządzenia Waszego dania naczynia kuchenne, jak garnki, patelnie i inne urządzenia przynieście ze sobą.
 • Brak czasu na gotowanie? Zostań patronem i sponsorem zespołów kucharskich lub całego projektu 17 Dni ! 17 Potraw ! Uzyskanie zaświadczenia w sprawie darowizn jest oczywiście możliwe.

** Zgłoście się teraz **

Wystarczy wpisać się na listę ... Zespół kucharski, planowany termin ** Propozycja dania ** Osoba kontaktowa :-).

Wkrótce skontaktujemy się z Wami. Dziękujemy.

 • Proszę podać, co ugotujecie: nazwa potraw/y i - w ramach możliwości - krótki opis (np. "potrawa regionalna z xyz" lub "stary domowy przepis ...").
 • Proszę tutaj podać, na jaki szczytny cel chcecie gotować. Tzn. do kogo lub do jakiej instytucji przekazane zostaną zebrane przez Was pieniądze. Jeśli jeszcze nie podjeliście decyzji, zostawcie wolne pole.

  Uwaga: Zaangażowanie na rzecz innych ludzi jest celem nadrzędnym akcji 17 Dni ! 17 Potraw ! 17 Godz. !

 • 06 - 22 grudnia 2019: Proszę podać dzień, w którym chcielibyście gotować (np. 07.12.2019).
 • 06 - 22 grudnia 2019: Proszę podać drugi alternatywny dzień, w którym moglibyście gotować (np. 12.12.2019).
 • Po otrzymaniu Waszego zgłoszenia zaplanujemy Wasz termin. Gdyby terminy innych zespołów nakładały się na siebie, wybierzemy proponowany przez Was dzień alternatywny i skontaktujemy się z Wami.

  Uzgodnione terminy przedstawimy też na stronie internetowej projektu: www.17dni.europamiasto.org
 • Proszę podać nazwę Waszego zespołu. Nazwa ta pojawi się potem w kalendarzu dań oraz we wszystkich publikacjach.
 • Proszę podać imię i nazwisko osoby kontaktowej.
 • Proszę podać adres e-mailowy osoby kontaktowej. Dane nie zostaną opublikowane.
 • Proszę podać numer telefonu osoby kontaktowej. Dane nie zostaną opublikowane.
 • Tutaj możecie wpisać dodatkowe uwagi.
  Zgoda na naszą politykę prywatności: Zgodnie z obowiązującym europejskim rozporządzeniem w sprawie ochrony danych (RODO), jesteśmy zobowiązani poinformować o naszej polityce prywatności i prawie do wycofania udostępnionych danych. Tylko poprzez kliknięcie aktywujesz formularz i zgadzasz się na przetwarzanie danych: Przesyłając formularz, zgadzasz się, że Twoje dane zostaną użyte przez nas wykorzystane do przetworzenia spotkania kulinarnego. Więcej informacji i wskazówki dot. prawa do wycofania swoich danych można znaleźć w naszej polityce prywatności (DE).

  Linki: - Impressum (PL) - Polityka prywatności (DE) - FVKS-Privacy (DE)
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

logo_fvks_transparent_rot

cm_logo_161102

logo-gksg