Terminy 2018 (30.11. - 16.12.)

Zaczynamy od 29 września z rejestracji 🙂 ! Tutaj.
 
Śląski Jarmark Bożonarodzeniowy w Görlitz         30 listopada – 16 grudnia 2018

Również i w tym roku chcielibyśmy zrealizować świąteczne przesłanie: Jesteśmy odpowiedzialni za siebie nawzajem. Ta myśl będzie towarzyszyć projektowi 17 Dni ! 17 Potraw podczas Śląskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Görlitz.

Reguły są proste: Od 30 listopada do 16 grudnia, każdego dnia inny zespół kucharski ugotuje o godz. 17.00 jedną potrawę regionalną, z kraju lub zagranicy, której odwiedzający Jarmark Bożonarodzeniowy będą mogli skosztować w zamian za datek. Zebrane pieniądze zostaną przekazane organizacjom charytatywnym i wspierającym wspólnotę w Europa-Mieście.

Chcielibyście wesprzeć akcję „czynami, a nie pustymi słowami“? To stwórzcie zespół kucharski np. razem z rodziną, przyjaciółmi, krewnymi, znajomymi, kolegami z pracy lub stowarzyszenia.

Zmotywujcie wszystkich znajomych do przyjścia na Dolny Rynek do naszego stoiska i zachęćcie swoim kulinarnym dziełem do ofiarowania hojnych datków podczas Jarmarku. Wy decydujecie, kto ma otrzymać pieniądze.

A oto szczegółowy przebieg akcji:

  1. Tworzycie zespół kucharski, nadajecie mu nazwę i wyznaczacie lidera (osobę kontaktową).
  2. Decydujecie się na jedno danie i zapisujecie Wasz zespół na listę www.17dni.europamiastot.org w terminie od 30 listopada do 16 grudnia 2018.
  3. Kupujecie składniki na ok. 30 do 50 porcji.
  4. W dniu Waszego występu przyniesiecie przygotowane składniki do „chatki 17-Dni“ na Dolnym Rynku.
  5. Chatka kucharska na Rynku stoi przez cały dzień do Waszej dyspozycji.
  6. O godz. 17.00 gotowe danie będzie serwowane przez Wasz zespół podczas Jarmarku w zamian za datek.

Ważne informacje:

  • Macie energię twórczą i potraficie gotować, ale nie dysponujecie środkami finansowymi, aby zakupić składniki? Żaden problem! W takim przypadku Wasz zespół otrzyma wsparcie finansowe.
  • Naczynia i sztućce są dostępne. Niezbędne do sporządzenia Waszego dania naczynia kuchenne, jak garnki, patelnie i inne urządzenia przynieście ze sobą.
  • Brak czasu na gotowanie? Zostań patronem i sponsorem zespołów kucharskich lub całego projektu 17 Dni ! 17 Potraw ! Uzyskanie zaświadczenia w sprawie darowizn jest oczywiście możliwe.

logo_fvks_transparent_rot

cm_logo_161102

logo-gksg